Klipy / teledyski / śluby – Zamek Gniew

ZAMEK GNIEW

Zamek Gniew jest potężna gotycka twierdzą rycerzy – mnichów, siedzibą królów, hetmanów i starostów. Położony jest w południowej część woj. pomorskiego. 17 km na północny-zachód od Kwidzyna, 29 km na południe od Tczewa. Stoi na wyniosłej skarpie na lewym brzegu Wisły, tuż przy rynku miejskim.

Zamek ten jest najlepiej zachowanym krzyżackim zamkiem na Pomorzu. Była to największa warownia zakonna po tej stronie rzeki. Obiekt ten składa się z czterech skrzydeł, wzniesionych na planie kwadratu o boku 47 metrów. W Gniewie jest dziś prężnie działającą placówką o charakterze komercyjno-historyczno-rozrywkowym – to obecnie jeden z najciekawiej prowadzonych tego typu obiektów w Polsce.

Funkcjonuje tutaj Oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku , lokalne Bractwo Rycerskie, pracownia kowalska, chór Schola Cantorum Ganevensis. Zamek słynie z turniejów rycerskich, zaciętych bitew i wspaniałych spektakli.

Pomieszczenia zamkowe wynajmowane są na konferencje, zjazdy, bankiety, wesela, zajęcia integracyjne, ćwiczenia piechotne, żywe lekcje historii, kolonie, zielone szkoły oraz szkoły przetrwania. W obiekcie można również aktywnie spędzać czas na quadach, rowerach, można też wybrać się w rejs statkiem po Wiśle. W zamku znajdziemy również przepięknie urządzony hotel i restaurację serwującą nie lada przysmaki.

www.pieknydzien.pl 2006-2019

a